Ads 728x90

Batman #21 - İnceleme


Bildiğiniz gibi Rebirth ile beraber Watchmen evreniyle, şu anki DC evreninin birleşeceğini biliyoruz. Bu olayla alakalı DC Universe Rebirth hikayesinden sonra ilk büyük adımlardan biri atıldı Batman #21 ile. Bugün de size Batman #21'i incelemek istiyorum.

İlk olarak event 4 sayı oldu. 4 sayı yapıp, bitirdiler. Kimine göre az sürdü, kimine göre yeteri kadar sürdü seri. Şimdi isterseniz spoiler bölgesine geçelim ve sizlere sayıyı anlatayım.

Not: Bu inceleme daha diğer sayılar okunmadan yazılmıştır. Bolca teori ve yanlış bilinen olaylar olabilir. 

SPOİLER BÖLGESİ

Sayı bir hapishanede hokey oyunuyla başlıyor. Mahkumlardan biri ise yine DC Universe Rebirth sayısında da gördüğümüz Saturn Girl. Yanındaki kişilere hokey maçında birisinin öleceğini, bir şeyler yapılması gerektiğini söylüyor. 


Bir sonraki sahnede ise Batman'in Batcave'de elinde Watchmen butonuyla maçı izlediğini görüyoruz. Daha sonra Batman, butonu masaya bıraktığında, buton Psycho-Pirate'ın maskesiyle bir etkileşime giriyor. 
Ve ardından kısa bir süreliğine Flashpoint evrenindeki Thomas Wayne'i görüyoruz. 
Daha sonra Batman'imiz bizim Flash'ı arıyor. Flash ise biraz yoğun olduğunu ama bir dakika içerisinde kendisiyle buluşabileceğini söylüyor. Ardından bir süre sonra Flash yerine bizim Reverse Flash geliyor. 
Reverse Flash, bir gücün kendisini dirilttiğini söyleyerek, Thomas Wayne'in Bruce Wayne'e yazdığı mektubu parçalıyor. 
Sonrasında bolca aksiyon görüyoruz. Reverse, Batman'i bir güzel pataklıyor. Batman'de altta kalmıyor tabi. Lakin Bruce 1 dakika içerisinde Flash'ın geleceğine güveniyorken, Flash gelmiyor. Sonra Reverse, butonu eline alınca mavi bir parıltıyla kayboluyor. Sonra geri dönüyor. Kendisi çürümek üzereyken "Tanrıyı gördüm" diyor ve ölüyor.
İşte bu andan sonrada Barry Batcave'e geliyor ve Reverse'ün öldüğünü ve Batman'in de baygın halde yerde yattığını görüyor. Ve sayı bitiyor.

SPOİLER BİTTİ

lk önce şunu söylemek istiyorum ilk sayfalardan sonra, sayıda bolca aksiyon sahneleri var. Fabok bu konuda çok başarılı. Aksiyon sahnelerine çok iyi yansıtmış. Teorilere gelirsek, bir çok okur, butonun bir portal vazifesi gördüğü, Thomas Wayne'i yani babasını bu yüzden gördüğünü düşünüyor. Ek olarak Reverse'ün "Tanrıyı gördüm" kısmını çoğunuz tahmin etmiştir. Direk Tanrı'nın Manhattan olduğunu biliyoruz. Peki Batman dokununca bir şey olmadı da neden Reverse dokununca birden kaybolup daha sonra ölüyor? Belki speedforce gücünün buton ile bir bağlantısı vardır. Belki olay The Flash üzerinden yürüyecektir. Daha bilemiyoruz. Büyük ihtimal Reverse, Manhattan'ı gördü veya hiç görmemesi gereken bir şey gördü. Gerçi Reverse'ün buton eventindeki Flash sayısının ana kötüsü olduğunu biliyoruz. Yani ölümü pek şok etkisi yaratmadı bana. Son olarak sayının Buton eventine iyi başladığını düşünüyorum. Sizlerde okuduysanız neler düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda tartışalım! 

Hiç yorum yok