Ads 728x90

Batman - Day of Judgment (İnceleme)DC, 1999 yılında bir event çıkarmıştı Day of Judgment diye. Spectre ana kötüydü. New York şehrini yok edip, ölü ruhları geri canlandırmıştı falan. Hikayenin genel hattına girmeyeceğim, sadece bugün tanıtacağım seride, ölülerin canlandığını bilin yeter.


Bu hikaye de, o eventin alt hikayesi. Hikayenin başında Batman'in Oracle(Barbara) ile konuştuğunu görüyoruz ve Barbara'ya Justice League'e yardım etmesi gerektiğini söylüyor. (Üstte anlattığım Spectre olayı için.) Gotham'a ise Nightwing ve Tim'in göz kulak olacağını söylüyor. Öncelikle şunu diyerek aradan çıkarayım, hikaye bir Batman hikayesi değil. O yüzden Batman okumak isteyenler üzülebilir şimdilik. Lakin hikayenin ana karakterleri, Nightwing ve Robin (Tim.) Tim, benim en sevdiğim Robin. Dick'de bir çoğunuzun sevdiği bir kişi. O yüzden, Batman yok diye okunmayacak bir sayı değil. Hikaye öyle efsane bir şey olmasa da, Nightwing ve Robin'in ilişkisi, okutturuyor yine. Çok güzel bir ilişkileri var. Abi, kardeş gibi... Her neyse üstte dediğim gibi Gotham'da da eski zamanlardan kalma bir grup haydut yeniden hayata dönüyor. Hikayenin konusu ise anlamış olduğunuz gibi bizim ekibin, bu haydutları durdurması. Hikaye bir one-shot. Okuması kısa, çizimleri güzel. Lakin öyle ahım şahım bir hikaye değil. Çerezlik sevenler okuyabilir.

Hikayenin pek fazla derinine girmedim. Çünkü one-shot hikaye. Başka ayrıntı versem direk spoiler'a girecek.O yüzden iyisi mi siz açın okuyun.

Hiç yorum yok