Ads 728x90

Çizgi Roman Okuma ProgramlarıBildiğiniz gibi uzun zaman önce çeviri işine başladık ve şu ana kadar güzel seriler çevirdiğimizi düşünüyorum. Çevirdiğimiz seriler çok beğenildi, çok tutuldu, her yerde paylaşıldı. Bir çok teşekkür mesajı aldık. Lakin bu mesajlardan ek olarak "Çevirileri nasıl okuruz?" diye bir çok soru daha geldi. Bu yazımızda ise bu konuya açıklık getirmek ve sizleri bilgilendirmek istiyorum.

MASAÜSTÜ

Öncelikle en popüler uygulama Cdisplay. Kurulumu çok basit o yüzden bu aşamayı geçiyorum. Asıl önemli olan "Çizgi romanları bu programla nasıl açılır?" sorusu. Resimli olarak anlatmaya başlıyorum.

İndirme linkiTıkla

Adım 1 : Cdisplay'i kurdunuz. Ondan sonra hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Her hangi bir yerden indirdiğiniz dosyayı Masaüstüne atıyoruz. 


Uygulama güncel olduğu için artık resimli bir şekilde gösteriyor. Önceden resim falan gösterilmiyordu.

Adım 2 : Bundan sonra çeviriyi direk açıyoruz. Önünüze çevirinin sayfaları güzel kalitede geliyor. Adım 3 : Lakin belki bu şekilde beğenmeyebilirsiniz benim gibi. Benim gibi sayfayı tam görmek istiyor olabilirsiniz. O zaman tek yapmanız gereken CTRL tuşuna basıp, farenin dönen şeyini (İsmini bilmiyorum kusura bakmayın. :) ) aşağıda doğru indirmek. 


Boyutunu siz kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Bundan sonra çizgi romanları rahatça okuyabilirsiniz.AKILLI CİHAZ (Telefon, tablet vb.)


Akıllı cihazlarda işimiz daha da basit. Yapmanız gereken sadece "Challanger Comics View" adlı uygulamayı indirmek Ondan sonra aşağıdaki verdiğimiz adımları takip ederek çizgi romanınızı okumak.

Adım 1 : Uygulamayı indirelim.


Adım 2 : İndirdikten sonra uygulamayı açalım.


Adım 3 : Alt resimdeki gibi bir alan gelecek. Siz kendi cihazınıza göre seçin. Ben telefondan indirdiğim için "Telefon yapılanadırmasını" seçiyorum.
Adım 4 : Ardından böyle bir ekran gelecek. Ana ekran sekmesine basıp geçelim.


Adım 5 : Aşağıdaki bir ekran gelicek. Kitaplığı seçelim.


Adım 6 : Seçtikten sonra sağ üst köşede + işaretli bir dosya sekmesi olacak. Ona tıklayalım.


Adım 7 : Telefon hafızasındaysa "Dahili SD Kart", normal sizin sonradan taktığınız SD Kartta ise "Harici SD Kart"'ı seçin.


Adım 8 : Ardından çizgi romanımızın bulunduğu klasörü bulalım ve tıklayalım. 


Adım 9 : Herkesin takıldığı noktalardan birisine geldik. Bir çok mesaj geliyor bize. Burada çizgi roman veya hiçbir şey gözükmüyor diye. Korkmayın. Amaç o zaten. Siz çizgi romanınızın olduğu klasörü seçin yeter. Ardından seç kısmına tıklayın.


Adım 10 : Gördüğünüz gibi o seçme ekranında gözükmemesine rağmen çizgi romanımız kitaplığımıza geldi. 


Adım 11 : Artık çizgi romanımıza tıklayıp, rahat bir şekilde okuyabiliriz.


Rehberimizin sonuna geldik. Her hangi bir sorunuz olursa bize sormaktan çekinmeyin. Herkese iyi günler, iyi okumalar dileriz!

Hiç yorum yok